Listopad 2012

30.11 Vánoční wishlist

30. listopadu 2012 v 14:00 | Danielle |  Vánoční dárky
Jelikož se stále víc blíží Vánoce, tak jsem si řekla, že bych pro vás mohla sestavit menší seznam toho, co si přeju, ať už k Vánocům, nebo předtím než pujdu příští rok na VŠ. Určitě vím,že notebook dostanu k maturitě a telefon si nejspíš koupím sama, nebo mi ho polovičně zapaltí rodiče. Ten ostatek mohu dostat k Vánocům s klidem ;-) a bud šťastná.


1) notebook - dostanu ho určitě k maturitě, nebo po ní, prostě než pujdu na VŠ
2) telefon - buď mi ho koupí rodiče a nebo mi ho alespoň z polovičky zaplatí
3) košile - tahle se mi líbí nejvíc v tally weijl
4) nekonečný šál - letos hlásí tuhou zimu tak chci být vybavená
5) bandáž přes prsa - prostě tenhle kus oblečení je sexy a musím ho mít, nemusí být zrovna třpytkový
6) čepička - sice jich mám dost, ale další nová a navíc tahle super se hodí vždy
7) naušnice - nikdy jich není dost, ale já chci třpytící se
8) voňavka - od Playboy jsou nejúžasnější

Co vy si přejete k letošním Vánocům?


Seznamte se s beauty boxy

29. listopadu 2012 v 15:30 | Danielle |  Recenze
Kosmetické krabičky, tzv. beauty boxy se poprvé obevily v cizině, k nám se dostaly sice déle, ale myslím si,že i tak se mezi zákaznicemi, blogerky a jinými lidmi, které zajímá kosmetika velice oblíbily.

V České republice zatím putují dva kosmetické boxy, které obsahují různé přípravky z kosmetiky, kterou si třeba nemůžeme každý dovolit.

Jako první se ujal Ladybox, který je na trhu někdy od letošního léta. O první boxy byl velký zájem, ať už o ty na zrecenzování, nebo ty, které si lidé objednali. Proto se počet ladyboxů navýšil. Svůj první Ladybox jsem obdržela i já. Byla jsem šťastná, že jsem jako blogerka mohla box obdržet zdarma a to z toho důvodu, že jsem ho měla k účelu zrecenzování. Obsahoval jedno plné balení BB krému od Garnier a ostatní balení přípravků byly v menším množství. Řeknu vám, že jsem takto nadšená nebyla snad nikdy. Jeho cena je 259,- Kč.


Druhý Box se nazývá Senza box, je na podobném nebo i stejném principu jako první box, akorát jso v balíčku dvě plná balení přípravků. Tento box jsem neměla možnost okusit, ale z několika recenzí blogerek jsem usoudila, že je to takové 50:50. Některým se líbí natolik, že se nemohou vyjádřit jak moc a na druhou stranu jsou slečny, kterým se vůbec nelíbil, nebyly s nim prostě spokojené. Jeho cena je 289,- Kč.


Třetí Box se jmenuje Bird box, ten zatím není odhalen, jelikož na internetových stránkách o něm není nic napsaného. Tudíž se můžete jen těšit na to jaké překvapení pro nás připraví.

Myslím si, že je to velké štěstí, že tyto boxy máme k dispozici. Za menší cenu můžeme vyzkoušt několik možných přípravků. Pokud se nám po vyzkoušení zalíbí, můžeme si je v plném balení objednat. V boxech najdemevětšinou dražší kosmetiku.

28/11 Snow

28. listopadu 2012 v 18:21 | Danielle |  Deníček
Dnešní den proběhl v celku v pořádku, žádná veká zátěž. Dostala jsem 1 z ekonomiky :-* . Konečně jsmeuukecali pana zástupce, abychom prohodili skupiny na CAD, jelikož jsme rozdělený podle abecedy a já jelikož jsem v té druhé půlce spolu s dalšími tak musíme být ve škole do 4, ikdyž ráno jdeme až na 3.hodinu. Takže to vážně není příjemné.

Měla bych taky číst knížku na angličtinu, ale vubec se mi nechce, asi na mě jde zimní spánek. To prý má zítra sněžit, tak jsem na to zvědavá :D Už se těšim na lyže letos.

K svačině, no vlastně už k večeři jsem si udělala tousty, za posledních 24 hodin jsem je kromě oběda měla pořád :P


27/11 Vánočná práce v plném proudu

27. listopadu 2012 v 17:27 | Danielle |  Deníček
Dneska jsem procházela městem když už je tma a to bylo teprve asi 16:30, viděla jsem tu krásně rozsvícenou výzdobu po celé hlavní ulici a i na nějakých obchodních domech. Hned mě napadlo, že si musim najít Vánoční výzdobu doma a taky v pátek když končíme takhle brzy asi dojdu do lesa na větvičky a nějaké šišky a udělám adventní věnec, aby ho mamka nemusela kupovat. V neposlední řadě už musim koukat po receptech na cukroví, protože už bych toprvní měla příští týden začít péct, abych toho pak neměla moc.
Čekáme ještě dnešní odpoledne, nebo spíš večer prohlížení knih z kterých píšu ročníkovou práci, abych mohla pokračovat v psaní.26.11. Scholl

26. listopadu 2012 v 17:05 | Danielle |  Deníček

FUCKING SCHOLL!!

Dneska zase pondělí a s tím pravidelná dávka učení :D Mě už to ani nijak nepřijde, že se stále jen učím a učím a jednou za nějakej čas se jdu v pátek pobavit a tím to končí. Prostě nemám čas vubec na nic. Přicházím domu za tmy a občas i odcházím. Toto je studentský život, jsem zvědavá co budu dělat na VŠ. Teď mě čeká matematika a stavební mechanika.


Vánoce ve Švédsku

25. listopadu 2012 v 16:48 | Danielle |  Christmas

ŠVÉDSKO O VÁNOCÍCH

Tento článek je věnovaný mé oblíbené blogerce Lence, která je teď momentálně ve Švédsku jako oper (hlídání dětí). Ikdyž na Vánoce poletí zpět do České republiky, určitě se už nějaký způsobem dozvěděla jak zhruba vypadají Vánoce ve Švédsku. Doufám,že i tak se ti tento článek bude líbit.

Vánoce začínají pro Švédy už 13.12, kdy má svátek Lucie (CHANULA) - je to tzv. svátek světel. Tento svátek byl i u nás v ČR, kdy se dívky oblékly do bílých dlouhých říz, nosily svíčky a zpívaly. Tak je to i ve Švédsku, kdy dívky chodí ve stejném oblečení, akorát mají svíčky na hlavě v jakési koruně, zpívají přitom také. Hlavní píseň je Santa Lucia. Těchto průvodů se zúčastňují i chlapci, který tvoří pouze podružnou roli družinu. V družině je vždy jen jedna dívka a zbytek doplňují chlapci. Po celý rok po Švédsku svítí tisíce světýlek,ale na tento den jich svítí o dost více.


Advent ve Švédsku je takový pestřejší, lidé si ho více užívají. Po městech jsou Vánoční trhy, kde se prodávají různé hodnotné věci ukazující Švédsko.

Cukrové Švédové nepečou. Nejsou na to zvyklý, to je podle mě škoda, ale každá země je zvyklá na jinou tradici. Oni pečou pouze perníčky, které se podobají těm našim, akorát jsou tenčí. Pak šafránové pečivo s hrozinkami. Pije se tu svařák, ale není to ten klasický, který má u nás více alkoholu. U nich má právě alkoholu o dost méně, za to obsahuje dost cukru.

Jídlo na Štědrý den mají skoro stejné jako my, jedí nejčastěji sušenou tresku s omáčkou, dezert je něco jako náš český nákyp. Největší vrchol je švédská šunka s hřebíčkem, při té se setkávají švédské rodiny a rozdávají si dárky, které jim přinesl skřítek.


švédské perníčky

Vánoční inspirace

24. listopadu 2012 v 17:08 | Danielle |  Inspiration
Za měsíc tu máme Vánoce a já se na ně letos strašně moc těším. Na to až budu sedět u pohádek a jíst cukroví a budu si doufám letos užívat sněhu. Pečení cukroví se letos musím také ujmout.
Tak vám tady dávám malou inspiraci na letošní Vánoce.24/11 Study on weekend

24. listopadu 2012 v 14:40 | Danielle |  Deníček

Fucking english vocabulary with eat


Tento víkend je opět ve znamení učení. Tentokrát mám na programu cca 300 slovíček co se jakkoliv týkají jídla. Některá znám, ale ty co ne, mi dávají zabrat. Pak si musím projít pár knih z kterých píšu ročníkovou práci na téma Výměna oken v panelových domech, jelikož se mi blíží 2.termín odevzdání a ještě jsem nezačala. Ještě, že mám tak milého "pana" oponenta, který mi pomůže. Já si s ním totiž tykám a je vážně milej a hodnej ;-)
Přemýšlela jsem jaký zajímavý článek bych pro vás připravila a nic mě nenapadá. Co kdybyste mi maličko pomohli, abych v tom závalu učení pro vás mohla alespoň něco udělat :)

Pilné učení "několika" slovíček
Ty nejmilejší knihy o výměně oken a dotacích

Aquaparky ČR

23. listopadu 2012 v 18:11 | Danielle |  Ostatní
Ikdyž je venku takhle pochmurné počasí, rozhodla jsem se vám ho něčím zpříjemnit a to tím,že vám ukážu jaké úžasné aquparky můžete najít v celé České republice.

1. Aquapark Praha Čestlice (Aquapalace) - www.aquapalace.cz

Tento aquapark je vhodný pro jakoukoliv věkovou kategorii populace, hlavně asi pro rodiny s dětmi, které se mohou vyřádit na všech tobogánech a skluzavkách, které tento aquapark nabízí. Chtěla bych se do něj podívat, protože každý o něm básná jak je to jeho největší zážitek v životě.


2. Aquapark Babylon (Liberec) - www.centrumbabylon.cz

Tento aquapark jsem navštívila před několika rokama, byl to vša zážitek na pořád. Byli jsme tam několik hodin, ale mě to přišlo, jakoby to byla chvilka, protože jsem se stále bavila. Nejhroší snad možná bylo sject tobogán trychtýř. Vážně to stojí za to, alespoň jednou se tam podívat. Je to celý komplex, kde mužete na masáže, do sauny, výřivky a nebo do Casina.


V jaké aquaparku se vám líbilo nejvíce?


Fosfor Pink nails

22. listopadu 2012 v 18:35 | Danielle |  Laky na nehty
Včera jsem si koupila lak na nehty, byl ve výprodeji a stál tudíž jen 30,-. Hned mě upoutal tím, že je trochu fosforeskující a je tím pádem výraznější.

Když jsem si nehty nalakovala, musela jsem dát 3 vsrtvy, dlouho schnul a moc nekryje. Je hezkej,ale má nějaké mouchy.